PUNKÁČI DEŤOM 2026: 15 rokov hluku, srdca a solidarity🖤

Spomínaš si na koniec minulého leta? Prach pod nohami, hudba z diaľky i blízka – ideálne priamo pod pódiom, smiech kamarátov, známe tváre aj nové stretnutia. Síce sme teraz v úplne inej časti roka, každopádne to raz-dva zbehne, takže na pripomenutie si, že festival Punkáči deťom sa v lete 2026 vracia – a nie hocijako, vlastne nikdy nie je úplne skoro.

V termíne 27. – 29. augusta 2026 sa v Campingu Rybníky Opatovce neďaleko Trenčína stretneme už po 15. raz. Jubileum, ktoré nevzniklo z veľkých slov, ale z činov. Z myšlienky, že punk nie je len o hudbe, ale aj o zodpovednosti, solidarite a ľudskosti.

Ako vždy, aj tentoraz má festival jasný cieľ: 👉 finančný výťažok pomáha malým bojovníkom – deťom skúšaným osudom. Hudba je totiž ako nástroj pomoci. Energia, ktorá má zmysel.

Pätnásty ročník si pýta niečo výnimočné. A presne taký line-up pre vás chystáme.

Na dvoch pódiách sa postupne uvidíš mená, ktoré netreba dlho predstavovať: Na prvom mieste je legenda i stálica scény Perkele, pokračujeme veľkými menami ako Booze & Glory, Banane Metalik, Total Chaos, navyše zo zahraničných interpretov to nie je všetko, stačí, keď budeš aj naďalej sledovať naše sociálne siete a web a dozvieš sa všetko potrebné.

Program dopĺňajú aj česko-slovenské pecky: The Fialky, Nežfaleš, Driák, Saints & Sinners, Tragedis, Proti Směru, Dimenzia X, Stará Puška a ďalší, ktorých mená postupne zverejníme.

Celý program je vystavaný tak, aby si na svoje prišli nielen fanúšikovia klasického punku, ale aj hardcoru, oi!, rock´n´rollu …

✅ lístky si kúpiš cez náš web punkacidetom.sk,
✅ aj prostredníctvom služby Goout


Opäť sa stretneme na opatovských Rybníkoch, kde leto praje tamojšiemu areálu, ktorý reflektuje na myšlienku festivalu robiť podujatie, ktoré praje dlhoročným kamarátstvam, ale aj novým známostiam. Rodina je viac než zákon, hovorí klasik, a preto na Punkáči deťom práve rodinnú atmosféru celkom isto nájdeš.

Navyše Camping Rybníky Opatovce je miestom, ktoré robí festival festivalom. Nie je to len lokalita, je to srdce Punkáči deťom.


K nemu patria dve pódiá, voda, zeleň, stanovanie, karavany, nočné rozhovory pri pive aj ranná káva s kruhmi pod očami. Atmosféra, ktorú inde nezažiješ. Atmosféra, ktorá ponúka mix kamarátov, známych, starých harcovníkov aj tých zvedavých, rodín vrátane tých najmenších – tých, ktorí o pár rokov preberú pomyslenú štafetu.

Ide o miesto, kde vznikajú priateľstvá, ktoré pretrvajú roky. A to je jedna z najväčších devíz tohto festivalu.

  • 👶 Pre najmenších je pripravená detská zóna plná hier, tvorivých aktivít a zábavy.
  • 🎤 Pre starších chystáme sprievodný program – prednášky, diskusie, stand-upy.
  • 🎧 A čo po koncertoch? Samozrejme, after parties so známymi punkovými DJ-mi, ktoré potiahnu noc až do rána.
  • ℹ️ Úpravami prejde aj samotný areál – lepšie vybavenie, väčšie pódiá, viac barov, atď.